سفارش تبلیغ
صبا

وقتی دشمن ادعای دوستی می کند، باید بیشتر از او واهمه داشت، رفتار امریکا با ما رفتار مقابله ای نبود بلکه حرکتی براندازانه بود.    

داعش، اخبار داعش، داعش در ایران، داعش در قصر شیرین، رهبر داعش، گروه تکفیری داعش، سردار پوردستان، برج

 

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش طی سخنانی در همایش «جنگ ترکیبی» که صبح امروز در دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، اظهار داشت: طبق روایات، باید از دشمنی که از در دوستی و صلح آمده پرهیز کرده احتیاط کرد و به هیچ وجه نباید در مورد آن خوش گمان بود. پوردستان تصریح کرد: وقتی دشمن ادعای دوستی می کند، باید بیشتر از او واهمه داشت.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی، ایران از مهمترین اقمار امریکا بود و هرگاه امریکا می خواست به کشوری فشار بیاورد، از طریق ایران جلوی صادرات نفت او از تنگه هرمز می گرفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: نگرانی اصلی امریکایی ها از انقلاب اسلامی حرفهای تازه ای بود که با خود آورده بود مانند  استقلال، آزادی و ولایت فقیه و می دانستند این ادبیات در مرزهای ایران محصور نمی ماند.
پوردستان تاکید کرد: رفتار امریکا با ما رفتار مقابله ای نبود بلکه حرکتی براندازانه بود. بعد از جنگ جهانی دوم، امریکایی ها برای مقابله با کشورها عملیات قاطع و سریع را در دستور کار قرار دادند که لازمه آن، جنگ ترکیبی است و در برابر انقلاب اسلامی هم همین کار را کردند و از طریق تهاجم نظامی و محاصره اقتصادی و منزوی سازی و... یک جنگ هیبریدی تمام عیار علیه ما داشتند.

دشمن از اتفاقات سال 88 تجربیات زیادی کسب کرده و بعد گفتند ما باید ندا آقاسلطان های زیادی را هزینه می کردیم که نکردیم چون خون، خون می آورد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: امریکا تمام تلاش خود را کرد تا از شکل گیری قطب قدرت اسلام جلوگیری کند و داستان ساختگی 11 سپتامبر را به راه انداخت. پوردستان با بیان اینکه ما بای در حوزه جنگ ترکیبی، تهدید را تمام و کمال شناسایی کنیم، از لزوم حرکت به سمت ادبیات مشترک در جنگ ناهمطراز سخن گفت و اظهار داشت: پیش بینی امکانات و تجهیزات مناسب برای برخورد با تهدید باید صورت گیرد چراکه ما عملا درگیر جنگ ترکیبی هستیم و وظیفه داریم مناسب با این تهدیدات، توانمندی خود را نیز ارتقا دهیم.

وی یکی از تهدیدات را گروه های تکفیری و داعش دانست و گفت: اینها تعدادی از عناصر خود را در قصر شیرین و نفت شهر جذب کردند و 2 نفر از تیمی که اخیرا توسط نیروهای ما در غرب زدند، از همین ها بودند که هم آموزش دیده بودند و هم جلیقه انتحاری داشتند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه هنوز ردپای داعش در استان دیالی عراق دیده می شود، افزود: داعش به افغانستان و نزدیکی مرز پاکستان آمده و برای ضربه زدن به ما برنامه دارد.
پوردستان تصریح کرد: دشمن ما را تحریم و در زمان ریاست جمهوری اوباما حلقه های تحریم را تنگ تر کرد چراکه تحریم می تواند کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در موضوع برجام، برخی مسئولان داخلی و برخی خارجی ها تلاش کردند که مردم را امیدوار کنند، افزود: قصد دشمن این بود که وقتی برجام امضا شد و آنها به تعهداتشان عمل نکردند و انتظارات مردم نیز برآورده نشد و اتفاقی نیفتاد، مردم ناراضی به کف خیابان بیایند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: دشمن از اتفاقات سال 88 تجربیات زیادی کسب کرده و بعد گفتند ما باید ندا آقاسلطان های زیادی را هزینه می کردیم که نکردیم چون خون، خون می آورد.
پوردستان همچنین به موضوع بیوتروریسم اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن از از بحث بیوتروریسم و محصولات تراریخته در مقابله با انقلاب و مسلمانان استفاده می کند و یکی از مهمترین اهداف آنها از محصولات تراریخته، کنترل جمعیت مسلمانان است و امروز شاهدیم که با مصرف محصولاتی که می آید، سرطان و ناباروری بیداد می کند. مقابله با جنگهای ترکیبی، عزم ملی را می طلبد.


منبع : خبرگزاری فارس
تاریخ : سه شنبه 95/5/12 | 11:28 عصر | نویسنده : احمد یوسفی | نظر